Sme i vČesku
Navštíviť

Nové krmivo pre psov - Pure Sensitive Insect Protein

Napísané: 05.08.2020

aktualita

Inovatívne, hypoalergénne, ekologické krmivo s hmyzím proteínom - Mera Pure Sensitive Insect Protein prináša zdravotné benefity najmä psom trpiacim alergiami.

Zbavte svojho psa problémov s alergiou - kŕmte hmyzím proteínom.


INSECT Proteín - Hmyzí proteín je prirodzene dobre znášaný.

Nové hypoalergénne krmivo pre psov Insect Protein rozširuje našu radu Mera Pure Sensitive o ďalší inovatívny druh. Na základe osvedčenej stravy s obmedzením prísad (LID) sa v receptúre vzdávame všetkého, čo nie je nevyhnutne nutné a vytvárame tak predpoklady pre čo najlepšiu toleranciu krmiva.

Krmivo Mera Pure Sensitive Insect Protein je vhodné najmä pre psov s alergiami a neznášanlivosťou potravín.

Alergické reakcie môžu nastať iba ak imunitný systém už bol v kontakte so zodpovedajúcim proteínom. Pretože hmyz sa ako zdroj proteínov používa v krmive veľmi zriedka, je riziko alergickej reakcie minimálne.

Krmivo Mera Pure Sensitive Insect Protein zásobuje psa všetkými potrebnými živinami v správnom množstve a pomere a je vhodné i pre trvalé kŕmenie.


Ekologické aspekty kŕmenia krmivom s hmyzím proteínom:

  • Uvedením krmiva Mera Pure Sensitive Insect Protein sledujeme náš dlhodobý cieľ zameraný na udržiteľnosť. Výroba krmiva z hmyzieho proteínu je veľmi šetrná k prírode.
  • Hmyz získava živiny z organického odpadu (napríklad z vedľajších produktov poľnohospodárstva alebo odpadu z potravín). 1 tona hmyzu môže premeniť až 4,5 ton organického odpadu na vysoko kvalitné živiny.
  • Nízka spotreba vody - Pri produkcii hmyzieho proteínu sa používa oveľa menej vody než pri produkcii mäsa z chovu zvierat.
  • Žiadny skleníkový plyn metán - Chov a spracovanie hmyzu ako zdroja proteínov nespôsobuje vznik skleníkových plynov (metán).
  • Malé nároky na priestor - Hmyz rastie rýchlo a zaberá málo miesta. Tona hmyzu rastie 6 dní a potrebuje iba 20 metrov štvorcových priestoru.
  • Žiadny odpad - Vedľajšie produkty môžu byť použité ako hnojivo v poľnohospodárstve.